Szőcs Bernadette a adus o medalie de bronz pentru România, la Hungarian Open, etapă din Circuitul ITTF Tour al Federației Internaționale de Tenis de Masă.

Bernadette și Elizabeta Samara s-au calificat în semifinalele probei de dublu feminin și, indiferent ce urma să se întâmple în meciul cu perechea din China, fetele noastre aveau asigurată o medalie la Budapesta. Din cauza unei răceli foarte puternice, Elizabeta Samara a fost nevoită să se retragă din semifinale, dar România încheie Openul Ungariei cu o medalie prețioasă de bronz, în proba de dublu feminin.

Szőcs Bernadette s-a oprit în sferturile probei de simplu feminin, după ce a fost eliminată de sportiva din China, Meng Chen, scor 2-4. Românca a condus cu 2-0 la seturi, dar asiatica a întors soarta partidei.

Articolul precedentCultură de canabis, descoperită de polițiști la Râciu!
Articolul următorVIDEO: La „Autostrada cu barieră”, zeci de mașini așteaptă peste 15 minute!