FOTO/VIDEO: Ploile torențiale au făcut ravagii în mai multe localități din județul Mureș

FOTO/VIDEO: Ploile torențiale au făcut ravagii în mai multe localități din județul Mureș
Mai multe gospodării din județul Mureș au fost inundate în urma ploilor torențiale căzute azi
Mai multe gospodării din județul Mureș au fost inundate în urma ploilor torențiale căzute azi după-amiază. Au fost afectate localitățile Bobohalma, Târnăveni, Mica, Chendu și Agrișteu, potrivit informațiilor transmise de ISU Mureș.
Astfel, în municipiul Târnăveni au fost inundate curțile a două gospodării, fără afectarea locuințelor. Viitura s-a revărsat pe carosabil.
Și în localitatea Mica a fost inundat subsolul unei locuințe.
Și în localitățile Chendu și Agrișteu au fost inundate mai multe gospodării, potrivit ISU Mureș.
În toate aceste localități pompierii militari din cadrul ISU Mureș, dar și cei din județul vecin Harghita au intervenit pentru evacuarea apei.
sursa foto/video: ISU MUREȘ
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 10:38 - Alexandra Păcuraru: ”Simion și Georgescu, atacați pentru că nu sunt de vânzare”
- 10:06 - Zeci de percheziții în București și alte 8 județe la firme care vindeau produse medicale la prețuri de 10 ori mai mari
- 10:03 - Salvamont, intervenții pe bandă rulantă în 24 de ore. Un turist a fost găsit fără viață
- 10:00 - Tragedie în Columbia: un avion cu peste 100 de persoane s-a prăbușit la scurt timp după decolare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











