Advertising
Alerte pe telefon pentru facturi mai mici: românii ar putea fi notificați când consumul de energie depășește 80%

Facturi energie elctrică
Scris deRealitatea de Mures
Publicat27 mar. 2026, 09:02
Sursărealitatea.net
Românii ar putea primi alerte direct pe telefon atunci când consumul de energie se apropie de limită. ANRE pregătește un sistem similar RO-Alert, care ar urma să trimită notificări în momentul în care se atinge pragul de 80% din consumul stabilit prin contract.
Citește și
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News


























