Advertising
Focar hantavirus. Toți pasagerii americani de pe nava MV Hondius au încheiat carantina

Navă croazieră / Arhivă foto
Scris deStoica Marian
Publicat23 iun. 2026, 08:07
Sursărealitatea.net
Cei 18 pasageri rezidenți în SUA care au călătorit pe nava de croazieră MV Hondius, implicată într-un focar de hantavirus, au părăsit Unitatea Națională de Carantină din Nebraska după finalizarea perioadei de monitorizare, a anunțat Centrul Medical al Universității din Nebraska.
Citește și
- 08:52Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cafeaua: beneficii și riscuri
- 07:56Primul caz de eutanasiere a unui copil sub 12 ani în Țările de Jos
- 15:23Canicula și pericolul mașinilor închise pentru copii
- 12:39Ce trebuie să faci dacă te mușcă o viperă. Măsurile de prim ajutor recomandate de Salvamont România
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News

























