Social· 1 min citire

Tânăr din Mureș, care ar fi trebuit să stea în carantină, depistat în Bistrița-Năsăud

Tânăr din Mureș, care ar fi trebuit să stea în carantină, depistat în Bistrița-Năsăud

Tânăr din Mureș, care ar fi trebuit să stea în carantină, depistat în Bistrița-Năsăud

Scris de Muresan Rodica Publicat: 10 feb. 2022, 12:31

Un tânăr din județul Mureș, care ar fi trebuit să stea în carantină,

Un tânăr din județul Mureș, care ar fi trebuit să stea în carantină, conform deciziei DSP Mureș, a fost depistat în localitatea bistrițeană Țagu. Polițiștii din Bistrița-Năsăud i-au aplicat acestuia o amendă usturătoare. 

 În urma verificărilor efectuate cu privire la respectarea măsurilor dispuse în context Covid, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința au depistat miercuri un tânăr de 22 de ani care figurează ca persoană carantinată.Tânărul a fost depistat pe raza localității Țagu, deși era plasat în carantină în localitatea Tăureni, județul Mureș.Față de tânăr, polițiștii au dispus măsura sancționării contravenționale cu amendă în cuantum de 2.000 lei, conform art. 65, lit. i din Legea 55/2020.Totodată, a fost informat C.J.C.C.I. Mureș cu privire la cele constatate.Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News

Mai multe știri din Social