FLORINEL COMAN A SEMNAT PE 3 ANI CU AL GHARAFA

FLORINEL COMAN A SEMNAT PE 3 ANI CU AL GHARAFA
Golgheterul sezonului 2023-2024 al Superligii a plecat după 7 ani petrecuţi la FCSB
Clubul de fotbal FCSB a anunţat transferul lui Florinel Coman la Al Gharafa SC, luni seara, pe pagina sa de Facebook.
Golgheterul sezonului 2023-2024 al Superligii a plecat după 7 ani petrecuţi la FCSB, în care a marcat 63 de goluri şi a oferit 62 de pase de gol în 233 de meciuri oficiale în toate competiţiile.
Sursa foto: Al Gharafa/Facebook
Coman a semnat un contract pe trei ani cu cu echipa qatariană, cu opţiune pentru încă un an. Internaţionalul român va purta tricoul cu numărul 7 la clubul care s-a clasat pe locul 3 în sezonul trecut.
Coman nu este primul român care joacă la Al Gharafa, Claudiu Keşeru purtând tricoul echipei qatariene în 2015, cu 9 goluri marcate în 9 meciuri. Coman va fi coleg cu atacantul spaniol Joselu, care s-a transferat şi el recent de la Real Madrid.
AGERPRES
Citește și:
- 07:33 - Fotbal: Universitatea Craiova, victorie la scor de forfait în Superligă, 3-0 cu Unirea Slobozia
- 19:48 - SUA, campioană olimpică la hochei pe gheață după 46 de ani. Donald Trump a reacționat imediat: „Wow! Ce meci!!!”
- 08:26 - Fotbal: Rapid, victorioasă în derbyul cu Dinamo, în Superligă
- 19:18 - Fotbal: CFR Cluj continuă seria victoriilor în Superligă, 2-1 cu Petrolul Ploiești
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











