Tânăr din Reghin, prins drogat la volan
25 sept. 2022, 17:28
Actualizat: 25 sept. 2022, 17:28

Tânăr din Reghin, prins drogat la volan
Articol scris de Scris de Muresan Rodica
Un tânăr de 20 de ani din Reghin a fost depistat în timp ce conducea sub influența drogurilor
Un tânăr de 20 de ani din Reghin a fost depistat în timp ce conducea sub influența drogurilor. Polițiștii i-au întocmit dosar penal.
Polițiștii din Reghin au oprit, vineri, pe strada Școlii din localitate, un tânăr de 20 de ani din Reghin.
Acesta a fost testat cu aparatul Drug-Test, rezultatul fiind pozitiv pentru OPI.
Tânărul a fost condus la spital, pentru prelevarea probelor biologice, în vederea stabilirii prezenței de substanțe psihoactive în organism.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











