CFR Cluj a trecut la limită de formaţia cipriotă FC Pafos, cu  1-0, joi seară, pe teren propriu în prima manşă a play-off-ului Conference League la fotbal.

Vicecampioana României a obţinut o victorie importantă pentru calificarea în grupele competiției, prin golul lui Meriton Korenica din minutul 17. Elevii lui Dan Petrescu au jucat mai bine de o repriză în zece oameni după eliminarea lui Ciprian Deac din minutul 40. O fază controversată s-a petrecut în min. 56, când Tachtsidis a fost busculat în careul advers de Goldar, dar arbitrul nu a acordat decât cartonaşe galbene pentru proteste grecului şi lui Bîrligea.

Manşa secundă va avea loc la Limassol, pe 29 august, de la ora 20:00.

Articolul precedentFOTBAL: FCSB, EGAL ÎN AUSTRIA, ÎN PLAY-OFF-UL EUROPA LEAGUE
Articolul următorHANDBAL FEMININ. CSM BUCUREȘTI – GLORIA BISTRIȚA, DUEL PENTRU SUPERCUPĂ