Campioana României la fotbal, FCSB a terminat la egalitate cu echipa austriacă LASK Linz, scor  1-1, joi seara, în deplasare, pe Oberoesterreich Arena, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.

FCSB a fost dominată în prima repriză, în care şi-a regăsit ritmul abia după ce a primit gol de la Adil Taoui, în minutul 34.

Egalarea a venit în prelungirile primului act, de la David Miculescu. FCSB a jucat mai bine decât LASK în repriza secundă, şi-a creat o serie de oportunităţi, dar de fiecare dată a lipsit precizia la finalizare. Manşa secundă se va juca în data de 29 august, la Bucureşti, pe Stadionul Steaua, de la ora 21:30.

Articolul precedentO STAȚIUNE DIN ROMÂNIA A RĂMAS FĂRĂ APĂ POTABILĂ DIN CAUZA SECETEI