Advertising
Informație FALSĂ, răspândită la Reghin. Reacția Primăriei
23 mar. 2020, 12:21

Informație FALSĂ, răspândită la Reghin. Reacția Primăriei
Articol scris de Scris de Diana Panca
Având în vedere faptul că de câteva ore circulă în mediul online un video în care un cetățean al municipiului Reghin
Având în vedere faptul că de câteva ore circulă în mediul online un video în care un cetățean al municipiului Reghin îndeamnă reghinenii și nu numai, să se prezinte la sediul primăriei pentru a primi o sumă de bani pentru a sta acasă, administrația locală din Reghin face precizarea că informațiile prezentate în acel video sunt FALSE.
Vă facem cunoscut faptul că, in conformitate cu art. 404 din Codul Penal - Comunicarea sau răspândirea, prin orice mijloace, de știri, date sau informații false ori de documente falsificate, cunoscând caracterul fals al acestora, dacă prin aceasta se pune în pericol securitatea națională, se pedepsește cu închisoarea de la 1 la 5 ani.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:57 - Explicația surprinzătoare a Maiei Sandu după decretul pentru Traian Băsescu: „Nu puteam face asta mai devreme”
- 18:31 - Mandat încheiat prematur! Cosmin Olăroiu nu mai continuă pe banca Emiratelor Arabe Unite
- 17:27 - Italia trimite avioane de luptă și militari în România după incidentul de la Galați! Misiunea a fost urgentată
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News














