Advertising
GUVERNUL PERMITE CONDUCEREA ÎN ROMÂNIA FĂRĂ PERMIS INTERNAȚIONAL PENTRU CETĂȚENII DIN STATELE PARTENERE NATO ȘI OCDE

GUVERNUL PERMITE CONDUCEREA ÎN ROMÂNIA FĂRĂ PERMIS INTERNAȚIONAL PENTRU CETĂȚENII DIN STATELE PARTENERE NATO ȘI OCDE
Scris de Realitatea de Mures Publicat: 28 ian. 2025, 16:52
Guvernul României a adoptat marți o ordonanță care permite cetățenilor din statele membre NATO și OCDE, precum și celor din țări cu care România are parteneriate strategice, să conducă autovehicule pe drumurile publice fără a fi condiționați de deținerea unui permis de conducere internațional.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News


























