Târgumureșeanul Szocs Hunor, argint în Open de tenis de masă al Paraguayului
15 sept. 2019, 14:00
Actualizat: 15 sept. 2019, 14:00

Szocs-Hunor-1-800x450
Articol scris de Scris de Bogdan Brad
Târgumureșeanul Szocs Hunor și constănțeanul Cristian Pletea au format echipa care s-a clasat pe locul al doilea în proba de dublu, din cadrul Open-ului de tenis de masă al Paraguayului. În finală, cei doi au pierdut, sâmbătă seara, cu 3-1, în fața perechii slovaco-japoneze Pistej Lubomir/Masataka Morizono.
La simplu, Szocs Hunor s-a oprit în sferturile de finală, fiind învins de austriacul Robert Gardos cu 4-2, iar Cristian Pletea a cucerit medalia de bronz la categoria Under 21, după ce a pierdut în semifinale, cu 3-1, în fața argentinianului Horacio Cifuentes.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News










