Tentativă de omor la o petrecere de tăiat porcul, în Prahova: un tânăr, în stare gravă, agresorul a fost arestat

Tentativă de omor la o petrecere de tăiat porcul, în Prahova: un tânăr, în stare gravă, agresorul a fost arestat
Un tânăr, în stare gravă, agresorul a fost arestat
Un bărbat de 31 de ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind cercetat pentru tentativă de omor, după ce și-ar fi înjunghiat un prieten în timpul unei petreceri organizate cu ocazia tăierii porcului, într-o localitate din județul Prahova.
Polițiștii au intervenit inițial în urma unui apel care anunța un conflict. La fața locului, aceștia au găsit un tânăr de 22 de ani rănit, care a încercat să-i inducă în eroare pe anchetatori, susținând că s-ar fi tăiat accidental.
Victima a fost transportată de urgență la spital, unde medicii au stabilit că rănile suferite erau grave și îi puneau viața în pericol. Tânărul a fost dus direct în sala de operații și va avea nevoie de cel puțin 30 de zile de îngrijiri medicale.
În urma cercetărilor, anchetatorii au stabilit că atât victima, cât și agresorul participaseră la tăierea porcului, eveniment la care se adunaseră pentru a petrece. Motivele exacte ale conflictului nu sunt cunoscute, însă, pe fondul unei dispute, bărbatul de 31 de ani ar fi luat un cuțit și l-ar fi înjunghiat pe tânăr.
După comiterea faptei, suspectul a părăsit locul incidentului și s-a dus la domiciliul său, unde a fost ulterior identificat și reținut de polițiști. Acesta se află în prezent în arest preventiv pentru 30 de zile, fiind cercetat pentru tentativă de omor.
Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News










