Mureșeanul care a votat în Germania, “cu gândul la țărișoara lui"

Mureșeanul care a votat în Germania, “cu gândul la țărișoara lui"
Cristian Fetecean s-a născut și a trait prima parte a vieții în județul Mureș. Este plecat din țară de 22 de ani, a lucrat în Italia, iar acum trăiește în Germania. A votat în Diaspora, fiind unul dintre cele câteva sute de mii de români care au decis să voteze pentru România
Cristian Fetecean s-a născut și a trait prima parte a vieții în județul Mureș. Este plecat din țară de 22 de ani, a lucrat în Italia, iar acum trăiește în Germania. A votat în Diaspora, fiind unul dintre cele câteva sute de mii de români care au decis să voteze pentru România.
“Am votat în speranța ca se va schimba în bine în România. Aș vrea ca, la un moment dat, să mă pot întoarce în România, să pot aplica ce am învățat afară”, spune Cristian Fetecean.
Mureșeanul din Diaspora ne-a mai spus că “am lucrat și am locuit 12 ani în Italia, lângă Roma, iar de 10 ani sunt în Germania. Am votat pentru un președinte în care am încredere , poate și pentru că este etnic german, cu o gândire diferită față de ceilalți. Îmi doresc să rămână și pe viitor la fel de incoruptibil și să conducă țărișoara noastra la fel cum a făcut-o până acum”.
Citește și:
- 15:05 - Nicușor Dan, victimă în propriul anturaj? Ion Cristoiu explică cine i-a „vândut” președintelui iluzia unui succes american
- 11:35 - „Prim-ministrul” Nicușor Dan și rezista de la Externe, gafe pe linie
- 11:24 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 10:59 - Marco Rubio ar putea veni la București în acest an - SURSE
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











