Mureșean, reținut pentru distrugere! S-a ales și cu dosar penal

Mureșean, reținut pentru distrugere! S-a ales și cu dosar penal
Un bărbat din Tîrgu Mureș s-a ales cu dosar penal pentru distrugere, după ce a produs
Un bărbat din Tîrgu Mureș s-a ales cu dosar penal pentru distrugere, după ce a produs pagube în Sângeorgiu de Pădure. Acesta a provocat distrugeri la două firme din localitate, dar a vandalizat și o stație de autobuz.
Poliţiştii din Sângeorgiu de Pădure s-au sesizat joi din oficiu cu privire la o faptă de distrugere săvârşită de către un bărbat. În urma activităţilor desfăşurate, cel bănuit a fost identificat ca fiind un bărbat, de 35 de ani, din Târgu Mureş.
În fapt, cel în cauză ar fi provocat distrugeri la două societăţi comerciale din Sângeorgiu de Pădure, precum şi la o sală de aşteptare a unei staţii de autobuz din aceeaşi localitate.
Astfel, în urma probatoriului administrat, faţă de bărbatul bănuit, a fost dispusă măsura reţinerii pentru 24 de ore.
Cercetările continuă sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sighişoara.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











