8 persoane rănite, în această dimineaţă, în două accidente în localitatea Câmpu Cetăţii

8 persoane rănite, în această dimineaţă, în două accidente în localitatea Câmpu Cetăţii
Opt persoane au ajuns la spital, între care cinci minori
Două accidente rutiere s-au petrecut, sâmbătă, în localitatea Câmpu Cetăţii, la aproximativ 100 de metri unul de celălalt, în urma cărora opt persoane au ajuns la spital, între care cinci minori, a anunţat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă "Horea" al judeţului Mureş.
"Este vorba despre două evenimente, o tamponare fără victime şi, la o distanţă de aproximativ 100 metri, un accident în care au fost implicate un autocamion şi un microbuz care transporta cinci minori, aceştia au suferit leziuni şi sunt asistaţi de echipajele medicale aflate la faţa locului (...) Au fost transportate la spital patru victime cod verde şi patru victime de cod galben. Circulaţia s-a reluat pe ambele sensuri", a arătat ISU Mureş.
La accidentele pe raza localităţii Câmpu Cetăţii au intervenit pompierii militari de la Punctul de Lucru Sovata.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:13 - IGPR: Peste 160 de testări pozitive în rândul șoferilor, efectuate de polițiști în noaptea de 1 spre 2 mai
- 10:31 - Premieră la Tribunalul București. Secție specială pentru dosarele cu minori din 1 iunie 2026
- 10:27 - Vreme neobișnuit de rece sâmbătă, 2 mai: ploi, vânt puternic și temperaturi de doar 7 grade în unele zone din țară
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News














