Încă doua cazuri de coronavirus descoperite în județul Mureș

Încă doua cazuri de coronavirus descoperite în județul Mureș
Prefectul județului Cluj, Mircea Abrudean a declarat că, din cele 140 de probe testate ieri în Cluj Napoca, 12 au fost pozitive
Prefectul județului Cluj, Mircea Abrudean a declarat că, din cele 140 de probe testate ieri în Cluj Napoca, 12 au fost pozitive.
Este vorba despre 10 persoane din județul Cluj și doi pacienți din Mureș.
“În acest moment sunt internate la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Cluj-Napoca 15 persoane depistate pozitiv cu COVID-19 din jud. Cluj și o persoană este internată la SCBI Timișoara, numărul total al cazurilor confirmate fiind de 16. Din cele 140 probe testate ieri, 10 au fost pozitive la persoane din Cluj și 2 la pacienți din Mureș”, a transmis prefectul Clujului.
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











