Advertising
Mureșul, sub furia ploilor
29 iul. 2018, 18:29

16CAD713-80A2-49B3-A651-CDF84FCEC328
Articol scris de Scris de Bogdan Brad
În această după amiază, o casă și o pivniță au fost inundate în comuna Vânători.În Daneș, un copac s-a prăbușit pe carosabil și drumul a fost blocat pe un sens de mers.Și în Nadeș, la intrare dinspre Sighișoara drumul este blocat pe ambele sensuri, din cauza unui copac ce a căzut pe drum.Probleme sunt și în Cund, comuna Bahnea, unde apa a intrat în gospodării.Inspectoratul pentru Situații de Urgență Mureș intervine cu autospeciale și motopompe, pentru a restabili situația.


Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:33 - Luptă cu nămeții pe Transalpina și Transfăgărășan. Drumarii intervin în zone unde zăpada depășește cinci metri
- 13:21 - Cristian Rizea: „Încă o instanță confirmă că la televiziunea lui Sebastian Ghiță știrile sunt fake”
- 12:52 - Mesaj ferm al lui Mark Rutte pentru Moscova: „Un atac nuclear asupra Ucrainei ar avea consecințe devastatoare”
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News














