TÂRGU MUREȘ: 800 de oameni au alergat pentru copiii și tinerii diabetici
29 sept. 2019, 16:34
Actualizat: 29 sept. 2019, 16:34

Ascotid_TrailRace_Bereczky_Sandor-3472-660x330
Articol scris de Scris de Bogdan Brad
Circa 800 de iubitori ai sportului au alergat la cursa Trail Race, a 5-a ediție, ce a avut loc la Platoul Cornești din Târgu-Mureș, în sprijinul tinerilor și copiilor diabetici.
Au fost 4 probe pentru adulți, copii și o probă specială mami și bebe, a precizat organizatorul evenimentului, președintele Asociației ASCOTID Târgu-Mureș, Rodica Molnar:
Cel mai tânăr participant are 2 luni iar cel mai vârstnic, 78 de ani.Sloganul competiției Asociației ASCOTID, este ”Depășirea limitelor”, care este și un obiectiv zilnic pentru tinerii și copiii cu diabet ce se luptă, în continuare, în România cu mentalități și lipsă de medicamente sau echipamente medicale.sursa: RTM
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News











