Fostă haltă de lângă calea ferată din Târgu Mureș, făcută scrum de un incendiu! In interior a fost găsit cadavrul carbonizat al unui bărbat

Fostă haltă de lângă calea ferată din Târgu Mureș, făcută scrum de un incendiu! In interior a fost găsit cadavrul carbonizat al unui bărbat
Un bărbat din Târgu Mureș și-a pierdut viața, vineri seara, în urma unui
Un bărbat din Târgu Mureș și-a pierdut viața, vineri seara, în urma unui incendiu izbucnit într-o fostă haltă de lângă calea ferată din municipiu. Polițiștii au demarat o anchetă.
La locul incendiului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Târgu Mureș.
Potrivit ISU Mureș, clădirea a ars generalizat, iar în interior a fost găsit cadavrul carbonizat al unei persoane.
La fața locului au intervenit și polițiștii.
"La data de 12 noiembrie, în jurul orei 20:00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că, la un imobil din Târgu Mureș s-a produs un incendiu.
La fața locului s-au deplasat polițiști, precum și echipaje din cadrul I.S.U. Mureș, procedându-se la stingerea incendiului.
În interiorul imobilului a fost identificat cadavrul unui bărbat de 56 de ani.
Acesta a fost transportat la I.M.L Târgu Mureș, în vederea efectuării necropsiei, pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor decesului", a transmis Aurica Sabău, purtătorul de cuvânt al IPJ Mureș.
În cauză, polițiștii au deschis un dosar penal, în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii incidentului.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News










