Salvamont: 27 de persoane, salvate de pe munte în ultimele 24 de ore

Salvamont: 27 de persoane, salvate de pe munte în ultimele 24 de ore
În ultimele 24 de ore, la Dispeceratul Naţional s-au primit 28 de apeluri
27 de persoane au fost salvate, în ultimele 24 de ore, de către salvamontişti, 10 dintre acestea fiind transportate la spital, anunţă, joi, Salvamont România.
În ultimele 24 de ore, la Dispeceratul Naţional s-au primit 28 de apeluri prin care se solicita intervenţia de urgenţă a salvamontiştilor, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Salvamont.
Potrivit sursei citate, cele mai multe apeluri - şapte - au fost primite de către Salvamont Sinaia, urmând Salvamont Maramureş, cu şase, şi Salvamont Municipiul Braşov, cu cinci solicitări.
"În cazul acestor intervenţii au fost salvate 27 de persoane. Dintre acestea, 10 au fost predate serviciului de ambulanţă sau SMURD pentru transport la spital. S-au mai primit 29 de apeluri prin care se solicitau sfaturi şi informaţii despre diferite trasee turistice din zona montană şi despre domeniile schiabile", menţionează reprezentanţii Salvamont.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:58 - Barometru rapid INSOMAR: cum văd românii securitatea, stabilitatea politică și leadershipul, înaintea Summitului B9
- 21:25 - Noul Guvern de la Budapesta verifică banii trimiși maghiarilor din România! Se anunță audituri și anchete
- 20:35 - Lovitură pentru CFR Cluj! Edi Iordănescu a intrat pe lista Ucrainei pentru postul de selecționer
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mures și pe Google News














